Vstup len pre odborníkov

Tieto internetové stránky obsahujú informácie, ktoré sú určené výhradne odborníkom v zdravotníctve. Potvrdzujem, že som odborníkom v zdravotníctve.

Picky eaters

Nadmerná vyberavosť v stravovaní u detí je problémom, s ktorým sa bežne stretávajú praktickí lekári pre deti a dorast. Incidencia tejto problematiky u predškolákov je podľa rôznych zdrojov 14-50 %. Vo väčšine prípadov je rast týchto detí primeraný a ich stravovacie vyberavosť zodpovedá veku. Etiológie patologickej nadmernej vyberavosti v jedle nie je úplne objasnená. Vplyv faktorov životného prostredia a genetiky sú isté. Pri prístupe k dieťaťu s podozrením na nadmernú vyberavosť v jedle je nutné pátrať po varovných anamnestických údajoch a fyzikálnych nálezoch, ktoré by mohli svedčiť pre organickú príčinu ťažkostí. Dôležité je adekvátne kvantitatívne a kvalitatívne hodnotenie jedálnička. V niektorých prípadoch je na zváženie podanie potravinových doplnkov a / alebo preparátov enterálnej výživy. Výsledky štúdií zaoberajúcich sa rastom, skladbou jedálnička a vývojom nadmerne prieberčivých detí nie sú jednoznačné. Tieto rozpory sú spôsobené absenciou jednotnej definície problematiky, užitím rôznych dotazníkov v rôznych štúdiách, spoliehaním sa na rodičov v získavaní údajov a použitím rôznych veľkostí porcií.


 

Viac sa dočítate v PDF nižšie:

 

Na stiahnutie
PDF
Picky eaters_as. MUDr. Nabil El-Lababidi1,011.75 KB
Odběr novinek Nutricia Odber noviniek

Odoslaním tohto formulára súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Napíšte nám

Odoslaním vyplneného formulára beriete na vedomie, že Vami poskytnuté osobné údaje budú spracované v plnom rozsahu pre účely zodpovedania Vašej otázky. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov sú k dispozícii na našich webových stránkach.