Vstup len pre odborníkov

Tieto internetové stránky obsahujú informácie, ktoré sú určené výhradne odborníkom v zdravotníctve. Potvrdzujem, že som odborníkom v zdravotníctve.

Nutrini Multi Fibre s vlákninou

V Nutricii veríme v silu výživy a preto neustále prinášame inovatívne riešenia pre deti a pacientov so špeciálnymi nutričnými potrebami. Radi by sme Vám predstavili novinku v oblasti detskej enterálnej výživy - Nutrini Multi Fibre, 12x500 ml.

Nutrini Multi Fibre je izokalorická, nutrične kompletná sondová výživa pre deti od 1 do 6 rokov, alebo od 8 do 20 kg s unikátnou zmesou vlákniny MF6™.

  • Doplňuje deťom chýbajúcu energiu (101 kcal/100 ml)
  • Obsah bielkovín prispôsobený potrebám detí (2,5 g/100 ml)
  • Optimalizuje črevný mikrobióm vďaka obsahu unikátnej zmesi vlákniny MF6™1
  • Dobrá tolerancia vďaka nízkej osmolarite (205 mOsmol/l)2
  • Nový praktický a ergonomický formát Optri Bottle


Unikátna zmes rozpustnej a nerozpustnej vlákniny s prebiotickým účinkom1
a účinkom na redukciu zápchy3, hnačky4 a nadúvanie5

Nový praktický a ergonomický formát Optri Bottle

Rozhodovací strom pre voľbu sondovej výživy

Preskripčné podmienky enterálnej výživy pre deti od 1 do 6 rokov – sondová výživaZdroj: Zoznam kategorizovaných dietetických potravín od 1.10. do 31.12.2021, www.health.gov.sk

REFERENCIE: 1. Guimber D, Bourgois B, Beghin L, et al. Effect of multi fibre mixture with prebiotic components on bifidobacteria and stool pH in tube-fed children. Br J Nutr. 2010 Nov; 104(10):1514–1522. 2. Braegger C, Decsi T, Dias JA, et al. Practical approach to paediatric enteral nutrition: a comment by the ESPGHAN committee on nutrition. J Pediatr Gastroenterol Nutr. 2010;51(1):110-122. 3. Trier. R, Wells. JCK, Thomas. A. Effects of Multi Fibre Supplemented Paediatric Enteral Feed on Gastrointestinal Function, J Pediatr Gastroenterol Nutr, 1999; 28(5):595. 4. Wierdsma NJ, Kruizenga HM, Droop A, et al. Een vergelijking van een voeding met guargom met een voeding met vezelmix [Comparison of two tube feeding formulas enriched with guar gum or mixed dietary fibres]. Ned Tijdschr Diësten 2001;56:243-247. 5. Silk DB, Walters ER, Duncan HD, et. The effect of polymeric enteral formula supplemented with a mixture of six fibres on normal human bowel function and colonic motility. Clin Nutr 2001;20:49–58.
Nutrini, a Nutrini Multi Fibre sú určené na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Nutrini Peptisorb je určený na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením, najmä u pacientov s ťažko porušenou tráviacou a vstrebávacou funkciou tráviaceho systému. Uvedené prípravky sú potraviny na osobitné lekárske účely. Prípravky sa musia používať len pod lekárskym dohľadom. Materiál je určený len pre odbornú verejnosť – nie je určený pre pacientov ani širokú verejnosť. 7/2021. BF312516

Odběr novinek Nutricia Odber noviniek

Odoslaním tohto formulára súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Napíšte nám

Odoslaním vyplneného formulára beriete na vedomie, že Vami poskytnuté osobné údaje budú spracované v plnom rozsahu pre účely zodpovedania Vašej otázky. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov sú k dispozícii na našich webových stránkach.