Vstup len pre odborníkov

Tieto internetové stránky obsahujú informácie, ktoré sú určené výhradne odborníkom v zdravotníctve. Potvrdzujem, že som odborníkom v zdravotníctve.

Manažment pacienta s dekubitom - SKSaPA

Vážená pani sestrička,

ďakujeme, že ste sa rozhodli venovať svoj čas problematike preležanín, ktoré predstavujú pre pacienta, jeho okolie a zdravotníctvo veľký zdravotný, sociálny aj ekonomický problém.

"Kľúčovým rizikovým faktorom pre vznik dekubitov a zhoršeného hojenia rán je nedostatočná výživa a zlý nutričný status pacienta. Adekvátna výživa je nutná pre tvorbu proteínov ako základných stavebných látok pri hojení rán, rekonvalescencii a pre správnu funkciu imunitného systému. V odbornej literatúre sú zdokumentované zvýšené potreby energie, bielkovín, zinku a vitamínov A, C, E a napríklad aj arginínu, ktorý sa pri dekubitoch stáva esenciálnu kyselinou. Cieľom webinára je poukázať na dôležitosť prevencie, adekvátnej výživy a komplexného manažmentu starostlivosti o pacienta s dekubitmi a predstaviť súčasné medicínske dôkazy."

MUDr. Barbara Mrázová

Pozrite si webinár akreditovaný SKSaPA a získajte certifikát o úspešnom absolvovaní AD testu

Registrácia na webinár TU

 

 

Na stiahnutie
PDF
Pozvánka na akreditovaný webinár Manažment pacienta s dekubitom 40.77 KB
Odběr novinek Nutricia Odber noviniek

Odoslaním tohto formulára súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Napíšte nám

Odoslaním vyplneného formulára beriete na vedomie, že Vami poskytnuté osobné údaje budú spracované v plnom rozsahu pre účely zodpovedania Vašej otázky. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov sú k dispozícii na našich webových stránkach.