Vstup len pre odborníkov

Tieto internetové stránky obsahujú informácie, ktoré sú určené výhradne odborníkom v zdravotníctve. Potvrdzujem, že som odborníkom v zdravotníctve.

Enterálna výživa detí v ambulantnej praxi

Adekvátna výživa je jedným z najdôležitejších predpokladov správneho vývoja a rastu detského organizmu, ako aj fyzického a psychického zdravia. Je nielen základným stavebným materiálom pre tvorbu tkanív a orgánov, ale aj zdrojom energie pre základné životné funkcie. Výživa, jej spôsob podávania, kvalita a množstvo závisí od viacerých faktorov, ako sú funkcia tráviaceho traktu, vek, pohlavie, psychické faktory, fyzická aktivita a zdravotný stav jedinca. Dobrý nutričný stav je jedným zo základných predpokladov úspešnej liečby mnohých ochorení. V prípade, ak má pacient funkčný tráviaci trakt a nie je možné formou stravy mu zabezpečiť dostatočný kalorický príjem je indikovaná enterálna výživa. Enterálna výživa (EV) je presne definovaná strava vo forme tekutých alebo práškových prípravkov, ktorou sa pacient živí buď vo forme popíjania alebo podávania priamo do žalúdka alebo tenkého čreva zavedenou sondou. Je to tekutá strava, u ktorej vieme presné zloženie, obsahuje vo vyváženom pomere všetky dôležité výživové zložky (cukry, tuky, bielkoviny, vitamíny, stopové prvky) v presne určenom pomere tak, aby spĺňala všetky potreby organizmu.


 

Viac sa dočítate v PDF nižšie:


 

Na stiahnutie
PDF
Enterálna výživa detí v ambulantnej praxi_MUDr. Iveta Čierna, PhD.628.66 KB
Odběr novinek Nutricia Odber noviniek

Odoslaním tohto formulára súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Napíšte nám

Odoslaním vyplneného formulára beriete na vedomie, že Vami poskytnuté osobné údaje budú spracované v plnom rozsahu pre účely zodpovedania Vašej otázky. Bližšie informácie o spracovaní osobných údajov sú k dispozícii na našich webových stránkach.